آرشیو وبلاگ
آرشیو وبلاگ
تصویر برای پست وبلاگ نکاتی درباره زودپز که هر کدبانویی باید بداند

نکاتی درباره زودپز که هر کدبانویی باید بداند

 

 

اساس کار زودپز پخت غذا با فشار بخار آب و زمان کم میباشد .
هر مایعی در یک دمای خاص شروع به جوشیدن می‌کند و این دما که به دمای جوش  معروف است، برای آب ۱۰۰ درجه سانتی گراد است. اما نقطه جوش مایعات با بالارفتن فشار افزایش و با پایین آمدن فشار کاهش می‌یابد و در واقع کارآیی اصلی زودپز هم به دلیل همین خاصیت مایعات است. وقتی غذا را همراه مقداری آب در داخل ظرف قرار می‌دهیم و شروع به حرارت دادن آن می‌کنیم، آب شروع به جوشیدن و بخار شدن می‌کند. بخار آب بتدریج در داخل ظرف افزایش می‌یابد و باعث بالا رفتن فشار داخل ظرف می‌شود. به این ترتیب، نقطه جوش آب با افزایش فشار بالا می‌رود و به ۱۳۰ درجه سانتی گراد  می‌رسد.

 

 

 بر روی درب همه زودپز ها سوپاپی جهت خروج بخار از زودپز در حین پخت قرار دارد که اگر به هر دلیلی بخار از آن خارج نشود فوق العاده خطرناک میباشد . برای جلوگیری از حادثه بهتر است در هنگام استفاده از زودپز نکات ایمنی را رعایت فرمایید .

 

روش استفاده از زودپز :

ابتدا درب زودپز را باز کرده و مواد غذایی را در داخل آن بریزید و به این نکته توجه کنید که حداقل یک لیوان آب به محتویات داخل زودپز اضافه کنید و حداکثر تا دو سوم زودپز را آب بریزید .

سپس ضمن چک کردن سوپاپ درب زودپز را ببندید و روی شعله حرارتی اجاق کاز قرار دهید . پس از مدتی بخار آب با فشار از سوپاپ خارج میشود و صدای هییس شنیده میشود . در این هنگام شعله را در کمترین حالت قرار داده و منتظر میمانیم تا خوب پخته شود .

در پایان مدت زمان پخت اجاق گاز را خاموش کرده و سه یا چهار دقیقه منتظر میمانیم تا فشار آب داخل زودپز کم شود و سپس سوپاپ را در حالت خروج بخار آب قرار داده تا کامل تخلیه شود .

 

قبل از تخلیه کامل به هیچ عنوان درب زودپز را باز نکنید .

مراقب خروج بخار به هنگام تخلیه فشار باشید .

اگر نکات بالا را رعایت کنید هیچ خطری شما را تهدید نمیکند .

 

 

در صورت باز نشدن درب زودپز :

دقت کنید اصلا برای باز کردن درب زودپز به زور متوسل نشوید .

اگر به هردلیلی فشار داخل زودپز تخلیه نشود سیستم قفل فعال میشود و درب زودپز باز نمیشود که در این هنگام بهتر است منتظر بمانید و اصلا با اصرار اقدام به باز کردن درب زودپز نفرمایید .

 

استفاده از زودپز باعث :

کمتر شدن زمان پخت

صرفه جویی در وقت

استفاده بهینه از منابع انرژی گاز

خوش طعم شدن غذا

 

 

دقت کنید سوپاپ زودپز را هر هفته بررسی و تمیز کنید تا گرفتگی آن باعث بد شدن عملکرد زودپز نشود .

 

 

 

 

همانطور که میدانید امروزه صرفه جویی در وقت مهمترین نکته در زندگی بشر میباشد و وسایلی مانند زودپز که باعث صرفه جویی در زمان مباشد یکی از محبوب ترین های آشپزخانه مباشد که در هر آشپزخانه ای نیاز است .

اگر قصد خرید زودپز با کیفیت و دارید به بخش محصولات پخت وپز سایت جان کالا مراجعه بفرمایید .

نظر خود را ارسال کنید

back to top