آرشیو وبلاگ
آرشیو وبلاگ
تصویر برای پست وبلاگ روش های موثر برای تمیز کردن ظروف مسی در خانه

روش های موثر برای تمیز کردن ظروف مسی در خانه

استفاده از ظروف و قابلمه های مسی از زمان های بسیار دور در بین اقوام ایرانی رایج بوده است اما همیشه دغدغه و مشکلاتی برای تمیز کردن این ظروف وجود داشته . امروز با چند روش ساده برای پاک کردن ظروف مسی در خانه با شما هستیم :

 

 

همراهان عزیز جان کالا در این مقاله ۳ روش از بهترین روش های تمیز کردن ظروف مسی را معرفی کردیم . 

ظروف مسی برای پخت و پز به دلیل خواص طبیعی که دارد برای بدن بسیار مناسب و سالم میباشد و البته طعم غذا در این ظروف بسیار دلچسب تر می باشد .

 

 

روش اول : استفاده از نمک و آبلیمو

 

آبلیمو دارای خاصیت اسیدی میباشد و یک لکه بر طبیعی برای مصرف خانگی میباشد . بهتر است برای تمیز کردن ظروف مسی یک خمیر غلیظ با نمک و آبلیمو تهیه کنید و روی سطوح مورد نظر بمالید . بعد از چند دقیقه با یک اسفنج و یا حوله آن را تمیز کنید . این کار را چند بار تکرار کنید تا ظرف مسی شما کاملا براق و درخشنده شود .

 

 

روش دوم : سس گوجه فرنگی

یکی از روش های عجیب اما موثر برای تمیز کردن ظروف مسی استفاده از سس گوجه فرنگی میباشد . این سس به علت دارا بودن سرکه و نمک در ترکیبات خود خاصیت لکه بری دارد . سس گوجه را روی تمامی سطح بیرونی ظروف بمالید و به مدت یکساعت زمان بدهید تا اثر گذاری خوبی داشته باشد . سپس با یک اسفنج یا دستمال آشپزخانه تمیز کنید .

 

 

روش سوم :‌ نمک و سرکه

این روش را میتوانید به دو صورت انجام دهید .

راه اول اینکه سرکه و نمک را روی ظروف مسی بمالید و زمان دهید تا این ترکیب اثر کند سپس یا پارچه تمیز کنید .

راه دوم اینکه در یک قابلمه بزرگ آب جوش  سرکه و نمک بریزید و سپس ظرف مورد نظر را درون قابلمه قرار دهید و جوشاندن را تا جایی ادامه دهید که تمام سیاهی و لکه های رو ظروف از بین برود . بعد از سرد شدن ظرف را با مایع ظرفشویی بشویید .

 

 

برای تمیز کردن داخل ظروف مسی ترکیب آب و نمک و سرکه سفید را حدودا پنج دقیقه درون آن بریزید و سپس آبکشی نمایید .

 

 

 جان کالا ارايه دهنده انواع کالای خانه و آشپزخانه باکیفیت 

نظر خود را ارسال کنید

back to top